Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas poezji

Początek jesieni to czas końca, zarówno wakacji jak i przeważnie ciepłej aury. Zarazem jest to czas powrotów, związanych z aktywnością zawodową, a w szczególności sztuką.

Powraca po rozleniwieniu sezonu ogórkowego aby zaprezentować nam tym lepsze atrakcje, na rozlicznych koncertach, nowych spektaklach teatralnych, premierach w kinach i innych różnorakich wydarzeniach kulturalnych.

Również w naszej warszawskiej wspólnocie na schyłku tego okresu, miało miejsce jedno z takich wydarzeń. Z pewnością niecodzienne i może, nie aż tak popularne, w szerszych kręgach społecznych. Bynajmniej nie mało atrakcyjne: wieczór autorski.

Młodeczność

Okrutny jesteś Losie, to co najlepsze z nas, odbierasz, gdy tracimy siły. Gdy było najwięcej „nas w nas”, gdy nie bałem się własnego JA, cienia bolesnej własnej miny. Nigdy.

W środę 23 września w auli przy Kościele pw. św. Klemensa Hofbauera, w ramach spotkania wspólnoty Sursum Corda, rozpoczął się wieczór autorski, dedykowany wydaniu tomiku poezji pt. „Droga do zatracenia”.

Dzięki uprzejmości wspólnoty młodzieży z duszpasterstwa akademickiego św. Klemensa, wieczór został ubogacony koncertem,  zarówno smyczkowym (w tej roli Dominika Adamczyk) oraz gitarowym (ukłony dla Krzysztofa Adamczyka).

Jeżeli chodzi o tomik, wspomnę, że tematyka utworów jest dość osobliwa, wręcz agnostyczna. Aby uniknąć kontrowersji pragnę zaznaczyć, że dotyczy czasu sprzed mojego nawrócenia. Jednakże sądzę że jest aktualna i każdy może w niej wychwycić akordy własnego „zatracenia”.

Chciałbym wyrazić, że w mojej opinii sztuka powinna pobudzać ludzkie serca, stawiać w ich głowie ważne pytania, na które jednak oni sami muszą znaleźć odpowiedzi. Jest ona zatem wymagająca i nie daje się łatwo zbyć. Widząc wyraz twarzy moich słuchaczy w czasie wieczoru autorskiego,, wydaje mi się że spełniłem swoje zadanie. Dziękuję za uwagę i wytrwałość.

Mateusz Wojtyna

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone