Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezus przychodzi aby z nami wieczerzać

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: «Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?»
I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: «Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas».
Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli wszystko, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę.
A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».
Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.
(Mk 14, 12-16. 22-26)

Jezus dzisiaj zaprasza mnie do wieczernika gdzie On czeka na mnie i już wszystko dla mnie przygotował. Jezus w czasie Eucharystii zaprasza mnie do spożywania Jego ciała i krwi. Jezus pragnie dzielić się ze mną sobą samym i chce nieustannie wlewać w moje serce swoją miłość, która mnie ożywia. Czy jestem przygotowany na przyjęcie Go w Eucharystii? Czy nie marnuję tego czasu łaski przez nieprzygotowanie serca do przyjęcia Jezusa w czasie Eucharystii?