Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezus uzdrawia serce z obłudy

Jezus powiedział:«Biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiej jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie pomijać. Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku. Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą».Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: «Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz». On odparł: «I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo nakładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami nawet jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie».(Łk 11, 42-46)

Jezus mówi w sposób stanowczy do faryzeuszów i uczonych w Piśmie.Czy słysząc te słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii jestem zażenowany, a może zbulwersowany? Jeśli nie ma we mnie obłudy i zakłamania, to te słowa Jezusa nie powinny wzbudzać w moim sercu negatywnych emocji. Jezus chciał aby ci uczeni „wyszli” ze swoich grobów w których tkwili poprzez usprawiedliwianie swoich złych czynów przestrzeganiem prawa. Jezus tymi mocnymi słowami chciał ich obudzić i przywrócić im życie poprzez przyjęcie Ewangelii, którą głosił. Czy ja potrafię przyjąć słowa krytyki, którą nie raz słyszę? Zwłaszcza jeśli to jest słuszna krytyka mająca na celu moje nawrócenie?

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 787 417 412

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone