Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mamy namaszczenie od Boga i znamy prawdę

Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak, jak słyszeliście, antychryst nadchodzi, bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu antychrystów; stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina. Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas.
Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakbyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi.
(1 J 2, 18-21)

Ewangelista Jan dzisiaj mówi o fałszywych prorokach. Już w czasach Chrystusa było wielu takich fałszywych proroków. Dzisiaj jest wielu podobnych proroków wokoło i to od nas zależy kogo będziemy słuchać. Czy ja w swoim życiu kieruję się nauczaniem kościoła katolickiego? Czy słucham słowa Bożego, czy może bardziej słowa ludzkiej mądrości? A słowo Boże poucza nas że : ” Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga “(Kor 1, 3-19). Nie postępujmy więc jak ludzie niemądrzy i na nowo zanurzmy się w słowie jedynej prawdy i życia, w Jezusie Chrystusie.