Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nie wystawiaj Boga na próbę

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»
Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»
Odpowiedzieli Mu: «Cezara».
Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».
I byli pełni podziwu dla Niego.
(Mk 12, 13-17)

Faryzeusze i zwolennicy Heroda myśleli, że mogą przechytrzyć Jezusa wystawiając go na próbę. To zakończyło się fiaskiem, bo zawsze tak jest gdy człowiek stawia w centrum swojego życia siebie, a nie Boga. W naszych życiowych wyborach zawsze Bóg powinien być na pierwszym miejscu i wszystko co robimy powinno być robione na chwałę Bożą. Prośmy Ducha Świętego aby obdarzył nas swoją mądrością, dzięki czemu nie pobłądzimy w życiu stając nie raz w trudnej sytuacji wyboru dokąd pójść i co zrobić.