Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Widziałam Pana

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg.
I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?»
Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono».
Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.
Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?»
Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę».
Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!
Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».
Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.
(J 20, 11-18)

Maria Magdalena jest szczególnym świadkiem Zmartwychwstania Jezusa i to właśnie Marię Jezus wybrał na pierwszego apostoła tej dobrej nowiny. Ona pozdrowiła Pana i pobiegła podzielić się tą radością z uczniami. Dopiero Zmartwychwstanie Jezusa wzbudziło wiarę w sercu Marii i uczniów, którzy dopiero teraz przyjęli w pełni to co Pismo mówiło o ich nauczycielu. My również powinniśmy codziennie szukać Pana, który pozwala się odnaleźć tym, którzy go szukają i głosić z radością świadectwo spotkania z Nim. Do tego konieczne jest zrozumienie i przyjęcie Pisma, w którym Bóg objawia nam prawdę o swoim Synu.