Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Włos z głowy Wam nie spadnie

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».
(Łk 21, 12-19)

Jezus w dzisiejszej ewangelii zapowiada nam, że z powodu wyznania wiary w Niego będziemy prześladowani. Dzisiaj patrząc na prześladowanie kościoła, na różne ataki wymierzone w naszą wiarę można by się przestraszyć i wpaść w głęboki smutek. Jezus jednak dodaje nam odwagi i zapewnia nas, że w momencie gdy będziemy musieli stanąć w obronie wiary, to On sam napełni nas mądrością, której nikt się nie sprzeciwi. Prośmy więc dzisiaj Jezusa , żeby napełnił nas swoją mądrością i odwagą, aby bez nienawiści do kogokolwiek ,gdy będzie taka potrzeba ,stanąć w obronie kościoła i naszej wiary.