Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
 

 

Nasza wspólnota w Krakowie przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II jest otwarta na każdego, a w szczególności gromadzi rodziny: małżeństwa, rodziców i dzieci.

Cechą współczesnego świata jest chaos, który powoduje alienację i zagubienie, dlatego przede wszystkim rodziny potrzebują wsparcia i umocnienia na drodze wiary, aby były zdolne do przekazania Dobrej Nowiny kolejnemu pokoleniu chrześcijan.

Tworzymy wspólnotę otwartą na każdego człowieka, pomagającą sobie wzajemnie w kwestiach duchowych, jak i tych związanych z życiem codziennym. Towarzyszymy sobie w życiu, dzielimy się żywą wiarą, modlimy za siebie i co istotne formujemy się, aby głosić Słowo Boże.

Inspiracją dla nas jest Święty Jan Paweł II, który w centrum swej posługi stawiał rodzinę oraz potrzebę nowej ewangelizacji. Jesteśmy dumni, że możemy w tym niezwykłym miejscu, przy Sanktuarium Świętego Jana Pawła II budować Wspólnotę wpisującą się w duchowy testament Patrona.

Spotykamy się raz w miesiącu w soboty na Eucharystii, nauczaniu, modlitwie uwielbienia i świętowaniu. Rozpoczynamy nasze spotkania o godzinie 16.00 od Eucharystii, po niej dzieci udają się pod opieką animatorów na zajęcia warsztatowe, a dorośli pozostają na nauczaniu i uwielbieniu. Na koniec czas na rozmowy przy kawie, herbacie i poczęstunku pozwalające bliżej się poznać. Poza spotkaniami ogólnymi spotykamy się także w grupkach dzielenia, tam w mniejszym gronie modlimy się, dzielimy się Słowem Bożym oraz doświadczeniem podążania za Bogiem w naszej codzienności.

Zapraszamy na nasze spotkania do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, a także do odwiedzenia strony Sanktuarium https://sjanpawel2.pl/2022/04/26/sursum-corda/

ZAPRASZAMY! 🙂
Przyjdź, zobacz, pomódl się z nami.

 

Wydarzenia Kraków