Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzielne Niewiasty Kraków

Dzielne Niewiasty Kraków

3 października, 2020 / 09:30 17:00

Kochane Dzielne Niewiasty!!!


Zapraszamy na kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie, które odbędzie się w pierwsza sobotę miesiąca (3 października).

Pamiętajmy o rozporządzeniach anty-covidowych (przynosimy maseczki, dezynfekujemy ręce, słodycze jeśli przynosimy to tylko w opakowaniach jednostkowych).
UWAGA: Po wakacjach zmieniamy godzinę spotkania! Zaczynamy pół godziny później, czyli o godz. 9.30.

Planowany program:

8.30 – różaniec dla chętnych

9.30 – 10.00 – zawiązanie wspólnoty i rozpoczęcie spotkania

10.00 – 12.30 – warsztaty

13.00 – obiad

14.00 – 15.00 – Eucharystia

15.15 – 16.00 konferencja (o.Witold Hetnar)

16.15 – 17.00 – modlitwa uwielbienia z Adoracją Najświętszego Sakramentu

17.00 – 17.30 – dzielenie w grupach

17.30 – 18.00 – podsumowanie

Warsztaty:

I. „Czy można inaczej…?” – cz. II

Wiele osób doświadcza trudności w relacjach z bliskimi ludźmi. Nierozwiązane kłopotliwe sytuacje często uniemożliwiają nam budowanie więzi i generują powstawanie konfliktów. Na tym spotkaniu będziemy odkrywać, co robić i jak zamieniać raniące słowa na inne, po to, aby więcej było w naszym życiu zrozumienia, a mniej bolesnych zdarzeń.

Będzie to warsztat z zastosowaniem dramy.

Prowadzący: Ewa Fus-Kubacka i Marek Pasieczny

Ewa Fus-Kubacka: doświadczona autorka i realizatorka programów socjoterapeutycznych dla dorosłych i młodzieży, trener profilaktyki z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”- rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl . Asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej. Mężatka, dwoje dzieci.

Marek Pasieczny: absolwent Krakowskiej PWST na wydziale reżyserii dramatu. Zadebiutował w 1987 roku spektaklem „Letni dzień” Sławomira Mrożka w Teatrze STU w Krakowie. Współpracował z teatrami Krakowa – Teatrem Starym, Juliusza Słowackiego, Teatrem Ludowym; a także Teatrem Polskim w Poznaniu, Nowym w Łodzi, Współczesnym w Szczecinie. Realizuje spektakle wraz z twórcami Teatru Montownia w Warszawie.  Był wykładowcą Letniego Uniwersytetu Kultury Polskiej w Rzymie, jest doktorantem Akademii Teatralnej w Warszawie, wykładowcą w Papieskiej Akademii Teologicznej i na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

II. „Ikona – teologia wyrażona obrazem i kolorem”

Na tym warsztacie poznasz, co to kanon ikony i jego cel. Zapoznasz się z etapami powstawania ikony – pisać czy malować ikony? Ponadto będziesz mieć okazję wykonać szkic Anioła Stróża lub wybranego Archanioła.

Prowadzący: Tetiana Vasko – z wykształcenia socjolog, absolwentka Studium Ikonopisania Ecclesia, działa w katechumenacie przy kościele św.Marka w Krakowie.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem spotkań>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Dzielne Niewiasty Kraków

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone