Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Centrum Talentów działa w ramach Stowarzyszenia Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda w Krakowie. Spotykamy się w różnych obszarach twórczości, bo przecież ile osób, tyle różnorodnych talentów! W naszych pasjach realizują się tęsknoty i marzenia; w szlifowaniu talentów dokonuje się rozwój naszych osobowości. A naszą inspiracją do bycia twórczym jest Bóg. To On obdarowuje, a kto przyjmuje i rozwija przyniesie owoc. Dzięki warsztatom i próbom wierzymy, że będzie obfity plon!

Marzysz o scenie? Koniecznie dołącz do naszej sekcji teatralnej! Ruch sceniczny, poprawna dykcja i trema przed każdą premierą gwarantowane! Twórcza interpretacja klasyki i nowatorskie spektakle inspirowane życiem. Współczesność. Przeszłość. Ponadczasowość. Ty, scena i widz. Nasz cel to ewangelizacja, danie nowego obrazu Boga przez sztukę!

Warsztaty teatralne w naszym Centrum to prawdziwa przygoda ze sztuką, której towarzyszą aktorzy krakowskich teatrów. Pod ich profesjonalnym okiem przygotowujemy spektakle i etiudy; wspólne premiery zapadają w pamięć na wiele miesięcy.  Z Marcinem Kobierskim, aktorem krakowskiego Teatru Bagatela, wystawiliśmy sztukę na podstawie biblijnej historii Jonasza, a lider naszej diakonii teatralnej Andrzej Lipski, wyreżyserował spektakl ewangelizacyjny „Marta i Maria”, będący autorską interpretacją przypowieści z Nowego Testamentu. Może kolejne teatralne wyzwania czekają właśnie na Ciebie

Śpiewać każdy może, ale …na Bożą chwałę!  Uwielbienie to nasz główny cel. Talenty wokalne, instrumentalne i akustyczne rozwijamy w diakonii muzycznej. Uczymy się śpiewu solowego i chóralnego; ćwiczymy pracę przepony i szlifujemy emisję głosu. To wszystko z własnym akompaniamentem i twórczą interpretacją. 

Wielu zachwyciło się Bogiem, przez muzykę i naszą diakonię. W planach mamy koncerty plenerowe i studyjne! Kochasz muzykę i śpiew? Koniecznie dołącz i z nami rozwijaj wszystkie talenty!

Drodzy młodzi, nie zakopujcie Waszych talentów
i darów, które Bóg Wam dał!
Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach!
Papież Franciszek

W Centrum Talentów wielbimy Boga na bębnach i strunach; śpiewem i tańcem! (Ps 150).
Piękno tych talentów porywa nas w ujmujące gesty, kolory i choreografie. To wszystko w diakonii tańca! Modlitwa flagami, której uczymy się na warsztatach tanecznych jest przestrzenią wrażliwości i ekspresji. Każdy taniec wyzwala radość i wdzięczność. Jest czasem zatrzymania w pędzącej codzienności i dotykiem piękna, którego każdy z nas potrzebuje. Ale przede wszystkim jest indywidualną przestrzenią spotkania. To właśnie tam,  w każdym ruchu pełnym gracji i harmonii – najpełniej wybrzmiewa nasze kocham, tańczone przed Bogiem! Zatańczmy przed Nim razem!