Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jedność i budowanie relacji w misji św. Andrzeja

Relacja z imieninowego spotkania Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja regionu małopolskiego

Z okazji imienin naszego patrona, św. Andrzeja Apostoła, 27 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie sieci SESA regionu małopolskiego w formie “andrzejek-imienin” w formie on-line. W tym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzami tego wydarzenia, jako Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda. W spotkaniu, poza naszą wspólnotą, wzięły udział szkoły: św. Marka ze Stryszawy oraz Bielsko Białej, Gaudete z Krakowa oraz św. Józefa z Tarnowa.

Jak widać, pandemia nie powstrzymała w nas radości, zapału i pragnienia budowania wspólnej misji głoszenia Ewangelii na wzór św. Andrzeja. Jego osoba była inspiracją dla tego wydarzenia. Staraliśmy się w sposób kreatywny przybliżyć sobie jego sylwetkę, życie i misję.

W czasie spotkania słowo pokrzepienia i motywacji wygłosił o. Krzysztof Czerwonka CR, Dyrektor Biura Krajowego SESA Polska. Mówił nam o tym, że nie ma szkoły, nie ma wspólnoty bez relacji, o które szczególnie musimy się troszczyć na wzór św. Andrzeja – człowieka dobrych relacji. Zachęcał, abyśmy nie przestawali marzyć o jedności. Padło również stwierdzenie i wezwanie, aby Szkoła Ewangelizacji była domem otwartych drzwi.

Spotykając się na dniu jedności SESA nie mogło zabraknąć modlitwy, którą poprowadziła wspólnota z Tarnowa. W czasie modlitwy padły słowa poznania, że Szkoły Ewangelizacji są kwiatem w oczach Bożych oraz, że jak słoneczniki kierują się w stronę słońca tak Szkoły Ewangelizacji kierują się w stronę Jezusa.

Po dzieleniu się ze swoich działalności, w których chcieliśmy naśladować św. Andrzeja w minionym roku, została podsumowana dotychczasowa współpraca SESA w regionie małopolskim, a w wyniku dyskusji zostało podjętych kilka ważnych postanowień i decyzji, m.in. o kwartalnych spotkaniach w regionie, dążeniach do prowadzenia Kursu Nowe Życie w wersji online oraz propozycja stworzenia strony facebookowej regionu.

Po poważnych ustaleniach przyszedł czas na zabawę w “1 z 10”, a w naszym przypadku w… “1 z 4”. Każda wspólnota wydelegowała do zabawy jednego reprezentanta. “Teleturniej” został wygrany przez Wiesława ze wspólnoty Galilea. Dla uczestników konkursu zostały przygotowane torby z motywem, wiążącym się z osobą św. Andrzeja, które zostaną przesłane pocztą.


Na zakończenie spotkania błogosławieństwa udzielił o. Witold Hetnar CSsR, pasterz Sursum Corda Kraków.

Kolejnym gospodarzem “andrzejek”, będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa z Tarnowa! Nie możemy się doczekać!

Kolejne spotkanie regionu odbędzie się 12.03.2021 r.

Dziękujemy za wspólny czas budowania relacji! Tak, nie przestawajmy marzyć!

W górę serca!