Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jedność i budowanie relacji w misji św. Andrzeja

Relacja z imieninowego spotkania Szkół Ewangelizacji św. Andrzeja regionu małopolskiego

Z okazji imienin naszego patrona, św. Andrzeja Apostoła, 27 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie sieci SESA regionu małopolskiego w formie „andrzejek-imienin” w formie on-line. W tym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzami tego wydarzenia, jako Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda. W spotkaniu, poza naszą wspólnotą, wzięły udział szkoły: św. Marka ze Stryszawy oraz Bielsko Białej, Gaudete z Krakowa oraz św. Józefa z Tarnowa.

Jak widać, pandemia nie powstrzymała w nas radości, zapału i pragnienia budowania wspólnej misji głoszenia Ewangelii na wzór św. Andrzeja. Jego osoba była inspiracją dla tego wydarzenia. Staraliśmy się w sposób kreatywny przybliżyć sobie jego sylwetkę, życie i misję.

W czasie spotkania słowo pokrzepienia i motywacji wygłosił o. Krzysztof Czerwonka CR, Dyrektor Biura Krajowego SESA Polska. Mówił nam o tym, że nie ma szkoły, nie ma wspólnoty bez relacji, o które szczególnie musimy się troszczyć na wzór św. Andrzeja – człowieka dobrych relacji. Zachęcał, abyśmy nie przestawali marzyć o jedności. Padło również stwierdzenie i wezwanie, aby Szkoła Ewangelizacji była domem otwartych drzwi.

Spotykając się na dniu jedności SESA nie mogło zabraknąć modlitwy, którą poprowadziła wspólnota z Tarnowa. W czasie modlitwy padły słowa poznania, że Szkoły Ewangelizacji są kwiatem w oczach Bożych oraz, że jak słoneczniki kierują się w stronę słońca tak Szkoły Ewangelizacji kierują się w stronę Jezusa.

Po dzieleniu się ze swoich działalności, w których chcieliśmy naśladować św. Andrzeja w minionym roku, została podsumowana dotychczasowa współpraca SESA w regionie małopolskim, a w wyniku dyskusji zostało podjętych kilka ważnych postanowień i decyzji, m.in. o kwartalnych spotkaniach w regionie, dążeniach do prowadzenia Kursu Nowe Życie w wersji online oraz propozycja stworzenia strony facebookowej regionu.

Po poważnych ustaleniach przyszedł czas na zabawę w „1 z 10”, a w naszym przypadku w… „1 z 4”. Każda wspólnota wydelegowała do zabawy jednego reprezentanta. „Teleturniej” został wygrany przez Wiesława ze wspólnoty Galilea. Dla uczestników konkursu zostały przygotowane torby z motywem, wiążącym się z osobą św. Andrzeja, które zostaną przesłane pocztą.


Na zakończenie spotkania błogosławieństwa udzielił o. Witold Hetnar CSsR, pasterz Sursum Corda Kraków.

Kolejnym gospodarzem „andrzejek”, będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa z Tarnowa! Nie możemy się doczekać!

Kolejne spotkanie regionu odbędzie się 12.03.2021 r.

Dziękujemy za wspólny czas budowania relacji! Tak, nie przestawajmy marzyć!

W górę serca!

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone