Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurs Modlitwa Wstawiennicza

W dniach 17-19.01.2020 ponad 70 osób z różnych wspólnot, z różnych stron Polski uczestniczyło w kursie Modlitwa Wstawiennicza w Nowej Ewangelizacji. Prowadząca p. Krystyna Sobczyk – członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, odpowiedzialna za posługę modlitwy wstawienniczej,  przypomniała uczestnikom kursu, że ewangelizacja to Ewangelia w akcji, w działaniu, które należy podjąć natychmiast, ponieważ miłość Chrystusa nas przynagla. Modlitwa wstawiennicza w kontekście głoszenia Kerygmatu jest wydarzeniem, wprowadzeniem w doświadczenie Boga, spotkaniem człowieka z Bogiem.
Uczestnicy kursu odkrywali, że najważniejsze jest serce wstawiennika przed Bogiem, czyste ręce wzniesione w ufnej modlitwie, doświadczenie bycia uczniem Jezusa. Był również czas przeznaczony na praktykę – warsztaty, w czasie których uczestnicy w małych grupach modlili się wstawienniczo za siebie nawzajem.
Dla wszystkich uczestników był to szczególny czas łaski, czas doświadczenia spotkania z Bogiem, a dla wielu czas podejmowania decyzji i konkretnej odpowiedzi na pytanie Jezusa: „ Czy chcesz iść za Mną?”