Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kurs Modlitwa Wstawiennicza

W dniach 17-19.01.2020 ponad 70 osób z różnych wspólnot, z różnych stron Polski uczestniczyło w kursie Modlitwa Wstawiennicza w Nowej Ewangelizacji. Prowadząca p. Krystyna Sobczyk – członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, odpowiedzialna za posługę modlitwy wstawienniczej,  przypomniała uczestnikom kursu, że ewangelizacja to Ewangelia w akcji, w działaniu, które należy podjąć natychmiast, ponieważ miłość Chrystusa nas przynagla. Modlitwa wstawiennicza w kontekście głoszenia Kerygmatu jest wydarzeniem, wprowadzeniem w doświadczenie Boga, spotkaniem człowieka z Bogiem.
Uczestnicy kursu odkrywali, że najważniejsze jest serce wstawiennika przed Bogiem, czyste ręce wzniesione w ufnej modlitwie, doświadczenie bycia uczniem Jezusa. Był również czas przeznaczony na praktykę – warsztaty, w czasie których uczestnicy w małych grupach modlili się wstawienniczo za siebie nawzajem.
Dla wszystkich uczestników był to szczególny czas łaski, czas doświadczenia spotkania z Bogiem, a dla wielu czas podejmowania decyzji i konkretnej odpowiedzi na pytanie Jezusa: „ Czy chcesz iść za Mną?”

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone