Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chwalę Ciebie Panie

Chwalę Cię, Panie, całym sercem, opowiadam wszystkie cudowne Twe dzieła…

Grudzień to wyjątkowy miesiąc pod każdym względem. Świąteczny czas zachęca do zatrzymania się w zabieganej rzeczywistości. Serca zaczynają przepełniać się gorącą wiarą, nadzieją i miłością. 

Szczególnym momentem jest Sylwester – dzień podsumowań, refleksji… Nasza wspólnota postanowiła więc spędzić go razem.

Na samym początku uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Kościele pw. św. Klemensa Hofbauera. Wraz z ojcami i braćmi redemptorystami, parafianami oraz przybyłymi gośćmi skierowaliśmy nasze modlitwy ku Stwórcy; dziękując za to co było dobre i piękne, przepraszając za wszystkie popełnione grzechy oraz prosząc, aby nadchodzący rok był przepełniony Bożą radością.

Następnie już w mniejszym, bo wspólnotowym gronie uczestniczyliśmy w modlitwie prowadzonej przez naszego kierownika i duszpasterza o. Pawła Drobota CSsR oraz zespól muzyczny. Każdy z nas w ten wieczór mógł przyjąć postawę dziękczynienia i uwielbiać Pana dziękując za wszystkie „Boże niespodzianki”, które wydarzyły się w 2021 roku. Mogliśmy uświadomić sobie jak niesamowicie Pan Bóg kieruje naszymi krokami i zawsze nad nami czuwa.

Po części modlitewnej nadszedł czas na wspólną zabawę. W przepięknie udekorowanej sali, przy dźwiękach energetycznej muzyki, delektując się przepysznym jedzeniem spędziliśmy wspaniały czas. Tańcom, rozmowom oraz wspólnej grze w planszówki nie było końca. O północy natomiast wyszliśmy na zewnątrz, aby przy świetle fajerwerków powitać nowy 2022 rok.

W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować każdej i każdemu za pomoc w przygotowaniach oraz udział w tym pięknym wspólnotowym wydarzeniu.

Życzę, aby ten nowy 2022 rok był przepełniony Bożą opieką i miłością !!! Ufajmy Panu, dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu, a każdego dnia zaczniemy dostrzegać prawdziwe cuda !!!

Joanna Myszko