Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas wiosny to cud nowego życia

To już kolejny kurs Nowe Życie, który był prowadzony przez Wspólnotę i Szkołę Ewangelizacji Sursum Corda w Warszawie.

W ostatni weekend maja ponad 30 osób wyruszyło w drogę odkrywania obecności Boga w życiu. Był to czas na słuchanie nauczań opartych o Biblię, słuchania świadectw osób, które doświadczyły narodzenia się na nowo w wierze oraz indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.

Obok głoszonych konferencji uczestnicy uczestniczyli także w Eucharystii. Był także czas na pojednanie z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.

Nie zabrakło także czasu na budowanie relacji i poznanie nowych, ciekawych ludzi. Sprzyjała temu kawiarenka, gdzie uczestniczy mogli znaleźć coś dobrego także dla umocnienia swojego ciała.

Oto kilka świadectw uczestników Kursu Nowe Życie

Po kursie czuję, że jestem wypełniona Duchem Świętym, abym mogła rozpocząć Nowe Życie.

Przed kursem natrafiłam na fragment Pisma świętego zaczynający się od słów: „Odbuduję przybytek Dawida”. Reszta potoczyła się już według Bożego planu. Potrzeba było tylko mu zaufać i oddać ster życia w Jego ręce. Wypłynąć na głębię.

Anna

Dziękuję, że było mi dane przeżyć ten kurs. Pomógł mi uporządkować moją relację z Bogiem.

Kurs pozwolił mi dostrzec ile kłamstwa i fałszu było w moim życiu i relacjach. Zmienił perspektywę moich działań, a także dał nadzieję, że nie muszę się sama ze wszystkim mierzyć. Moje serce otworzyło się na miłość.

Po kursie wychodzę z sercem pełnym radości, miłości i wewnętrznego pokoju. Otrzymałam wiele darów – przede wszystkim czuję się kochana.

Patrycja

Jestem studentką tuż przed sesją, żyję w totalnym biegu. Wiedziałam, że potrzebuję rekolekcji. Taką radę otrzymałam także od pewnego księdza. Tym bardziej, tuż przed egzaminami kurs to bardzo dobra forma „odświeżenia” głównych prawd wiary. Czuję się gotowa na życie z innym nastawieniem, a po odrzuceniu grzechu czuję się wspaniale i ufam, że Jezus potrafi mnie uzdrowić. Bardzo dobrze wspominam modlitwę wstawienniczą i możliwość przebaczenia winowajcom w imię Jezusa.

Gabrysia, 19 lat

Zrozumiałem, że powinienem należeć do wspólnoty.

Kurs dał mi spokój i zaufanie, że wystarczy się zawierzyć Bogu i patrzeć jak Jezus działa w moim życiu.

Kolejny kurs Nowe Życie prowadzony przez naszą szkołę Sursum Corda planowany jest w dniach 14 -16 października 2022. Zapraszamy!