Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzielne Niewiasty. Letnie rekolekcje 2021


W dniach od 10 do 16 lipca 2021 kobiety zaangażowane w dzieło DN z ośrodków: Kraków, Warszawa oraz Wrocław, wraz z opiekunem i duszpasterzem, ojcem Pawłem Drobotem odbyły rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym na polanie Rynias. Celem spotkania było ustalenie planu pracy oraz tematyki na kolejny rok, wspólna modlitwa oraz przygotowanie na 10-lecie powstania „Dzielnych Niewiast”.

Duchowe umocnienie

Rekolekcje przeżywaliśmy w oparciu o stałe punkty dnia: od porannej Jutrzni po Eucharystię, Adorację oraz rozważanie słowa Bożego we wspólnocie. Wiodącym motywem rozważań w tym roku była postać Mojżesza ze Starego Testamentu oraz jego dylematy w odpowiedzi na powołanie Boga. Treści te były nam bliskie, ponieważ my tak jak Mojżesz również na co dzień zmagamy się z podobnymi rozterkami. Opiekę duchową oraz treści przybliżył nam Ojciec Paweł, któremu z całego serca dziękujemy za poświęcony nam czas.

Motywacja do pracy zespołowej

Podczas tegorocznych spotkań mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących motywacji do pracy w zespole, które przeprowadził dla nas obecny na rekolekcjach wraz z małżonką dr Jerzy Kołodziej.

Kilka z uczestniczek wybrało się malowniczym szlakiem na Rusinową Polanę, aby podziwiać i kontemplować dzieła Boże. Wypad ten był połączony z odwiedzinami u Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr na Wiktorówkach. Na trasie mieliśmy okazję posmakować najlepszych na świecie borówek oraz poziomek:)

Budowanie relacji

Nie zabrakło także wspólnych rozmów do późnych godzin nocnych, porannej gimnastyki na wiacie, tańców i śpiewów na świeżo skoszonej łące oraz wspólnego grilowania w obecności niezawodnego gospodarza miejsca, ojca Andrzeja Kowalskiego.

Pobyt na Ryniasie sprzyja zwiększonemu apetytowi, a że przyrządzane potrawy smakowały wybornie, trudno było się oprzeć:) Apetyty dopisywały:)

Wracamy do naszych domów i środowisk umocnione nadzieją z radością w sercach:)

Źródło: www.dzielneniewiasty.pl