Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dzielne Niewiasty. Letnie rekolekcje 2021


W dniach od 10 do 16 lipca 2021 kobiety zaangażowane w dzieło DN z ośrodków: Kraków, Warszawa oraz Wrocław, wraz z opiekunem i duszpasterzem, ojcem Pawłem Drobotem odbyły rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym na polanie Rynias. Celem spotkania było ustalenie planu pracy oraz tematyki na kolejny rok, wspólna modlitwa oraz przygotowanie na 10-lecie powstania „Dzielnych Niewiast”.

Duchowe umocnienie

Rekolekcje przeżywaliśmy w oparciu o stałe punkty dnia: od porannej Jutrzni po Eucharystię, Adorację oraz rozważanie słowa Bożego we wspólnocie. Wiodącym motywem rozważań w tym roku była postać Mojżesza ze Starego Testamentu oraz jego dylematy w odpowiedzi na powołanie Boga. Treści te były nam bliskie, ponieważ my tak jak Mojżesz również na co dzień zmagamy się z podobnymi rozterkami. Opiekę duchową oraz treści przybliżył nam Ojciec Paweł, któremu z całego serca dziękujemy za poświęcony nam czas.

Motywacja do pracy zespołowej

Podczas tegorocznych spotkań mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących motywacji do pracy w zespole, które przeprowadził dla nas obecny na rekolekcjach wraz z małżonką dr Jerzy Kołodziej.

Kilka z uczestniczek wybrało się malowniczym szlakiem na Rusinową Polanę, aby podziwiać i kontemplować dzieła Boże. Wypad ten był połączony z odwiedzinami u Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr na Wiktorówkach. Na trasie mieliśmy okazję posmakować najlepszych na świecie borówek oraz poziomek:)

Budowanie relacji

Nie zabrakło także wspólnych rozmów do późnych godzin nocnych, porannej gimnastyki na wiacie, tańców i śpiewów na świeżo skoszonej łące oraz wspólnego grilowania w obecności niezawodnego gospodarza miejsca, ojca Andrzeja Kowalskiego.

Pobyt na Ryniasie sprzyja zwiększonemu apetytowi, a że przyrządzane potrawy smakowały wybornie, trudno było się oprzeć:) Apetyty dopisywały:)

Wracamy do naszych domów i środowisk umocnione nadzieją z radością w sercach:)

Źródło: www.dzielneniewiasty.pl

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone