Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koniec roku 2022/2023 we wspólnocie Sursum Corda.

We wtorek 28 czerwca 2023r. oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok formacyjny w naszej Wspólnocie. Był to rok, który obfitował w wiele wydarzeń: udało nam się przygotować i przeprowadzić 10 kursów, podczas których głosiliśmy Ewangelię do 324 uczestników z różnych części naszego kraju a także spoza jego granic. Za ten kolejny, miniony już  rok formacyjny, pragniemy podziękować wszystkim Członkom Wspólnoty Sursum Corda.
 
Te podziękowania popłynęły też z serca  podczas ostatniego naszego wtorkowego spotkania. W czasie  uroczystej Eucharystii Słowo Boże skierował do nas ojciec Paweł Drobot, który towarzyszy naszej Wspólnocie i przewodzi Szkole Ewangelizacji Sursum Corda od początku jej istnienia. W czasie homilii, ojciec Paweł przypomniał jakże dla nas wszystkich aktualne przesłanie, abyśmy w  tym wszystkim co robimy mieli świadomość, „(…) że nieważne są mapy i drogi po których zmierzamy, ale najważniejszy jest Cel, do którego wspólnie podążamy”.
 
W czasie tego spotkania dziękowaliśmy i równocześnie żegnaliśmy ojca Jacka Zdrzałka. Za jego  posługę w naszej Wspólnocie oraz  sprawowaną opiekę duszpasterską przez ostatni rok, za dar jego kapłaństwa, radość i zapał w głoszeniu Ewangelii – Bogu niech będą dzięki.
 
Każdy koniec to też początek czegoś nowego –  Wspólnota przywitała swojego nowego opiekuna – ojca Michała Wielgusa. Już dziś życzymy Ojcu dużo wytrwałości, siły i Bożych łask na ten czas wspólnej przygody, jaką jest głoszenie Ewangelii o Jezusie Chrystusie.
 
W czasie tego uroczystego popołudnia, podsumowaliśmy kolejny rok formacyjny. Każda osoba, której udało się wypełnić zobowiązania formacyjne otrzymała z rąk ojca Jacka i Lidera Wspólnoty znaki posłania misyjnego, które mają przypominać o przywileju ale i obowiązku dawania świadectwa.  
 
Po uroczystej Eucharystii rozpoczęliśmy agapę. Przy grillu, przepysznych sałatkach i smakowitych ciastach, Wspólnota mogła dopełnić świętowania i podsumowania tego dobrego roku.
 
Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych wakacji.
 
Wracajcie we wrześniu, ponieważ bez Was/ bez Ciebie ta Wspólnota i to dzieło będzie niekompletne.
 
Sursum Corda!!!