Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Majówka uczniów, czyli relacja z Kursu Jan

Jako Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda zaczęliśmy maj z impetem! Długi weekend 29.04.-03.05.2022 r. spędziliśmy w Łapsze Niżne w pijarskim ośrodku rekolekcyjnym, przeżywając w gronie około 20. uczestników piękny czas formowania na uczniów Mistrza z Nazaretu – Kurs Jan. Chcieliśmy poznać bliżej naszego Nauczyciela oraz doświadczyć tego, co to znaczy być Jego uczniem.

Był to czas wielu radości, przeżyć, a ufamy w to, że także jeszcze większego rozkochania się w Jezusie Chrystusie! Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Niech świadectwa z kursu będą dla nas wszystkich umocnieniem wiary i zachętą do trwania przy sercu Jezusa jak Jan, umiłowany uczeń.

Jezus zaprosił mnie do bycia uczniem na SERIO! To nie czcze gadanie, On naprawdę chce mnie formować na nowo! Uświadomiłam sobie, że za mało trwam przy Jego Słowie i wlał we mnie pragnienie czytania Jego Słowa. Myślałam, że mało angażowałam się we wspólnotę, do której należę (i uczęszczam na spotkania), ale Bóg mi pokazał, że moje pierwsze powołanie, to jest moja rodzina. Chwała Panu!!!

Podczas kursu cały czas czułam, że Jezus jest z nami, że kocha nas, troszczy się, że nas wybrał i powołał. Kurs pozwolił mi otworzyć się na prowadzenie Ducha Świętego, zawierzenie i odważne pójście tam, gdzie On mnie pośle, w zaufaniu, otwartości. Chwała Panu!

Przyjechałam na ten kurs ze świadomością, że w przestrzeni wiary przechodzę coś w rodzaju “kryzysu czterdziestolatka”. Wiedząc, że potrzebuję spotkania z Bogiem na nowo i  na nowo przedefiniowania po co mam podążać dalej za Jezusem. W trakcje kursu, podczas Adoracji, usłyszałam, jako człowiek “zadaniowy”, człowiek potrzebujący określonych celów i zadań – “Twoim celem jest Niebo. Dojdź tam.” Następnego dnia, podczas nauczania usłyszałam “motywacją ucznia jest Królestwo Niebieskie, jest Niebo”. Na nowo wybrzmiało “Dojdź tam”, a więc ruszam dalej!

A więc … do Nieba! W górę serca! 🙂