Pieśń nad Pieśniami - Twoja historia, to spotkanie dla kobiet zorganizowane w ramach projektu DoPełniOna.
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pieśń nad Pieśniami. Twoja historia

Pieśń nad Pieśniami – Twoja historia, to temat spotkania dla kobiet, które zostało przeprowadzone 9 stycznia. W czasie dwugodzinnego spotkania on-line 280 kobiet wsłuchało się w najpiękniejszą spośród pieśni, o miłości Oblubieńca do Kościoła, o Jego miłości do człowieka, o miłości do każdej kobiety.

Konferencję wygłosiła Agnieszka Kukier. Swoim doświadczeniem poszukiwania i odkrycia Boga podzieliła się Monika Szymaszek. Opiekunem duchowym wydarzenia był o. Paweł Drobot CSsR.

Dla wielu kobiet był to czas umocnienia, odkrycia obdarowania miłością oraz umocnienia relacji z Bogiem.

Myśmy poznali i uwierzyli miłości która Bóg ma ku nam – te słowa wciąż rezonują we mnie, uczę się tego i wciąż odkrywam na nowo tę nieprawdopodobna miłość Boga. Pieśń nad Pieśniami to potwierdza. Bóg wie, że jestem słaba i chce w tej słabości okazywać swą chwałę. 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Duszpasterstwo Kobiet z Pruszkowa, Poradnictwo Chrześcijańskie Engaddi, Bogiem Silne, Dzielne Niewiasty (SE Sursum Corda), Stowarzyszenie Otwarte Niebo. W ciągu siedmiu dni od premiery wydarzenia materiał filmowy na profilu FB Spotkanie Kobiet “Dopełniona” obejrzało 1100 osób.

Jej wartość przewyższa perły (Prz 31,10).  Ciągle uczę się tego, że moja wartość jest wielka przez sam fakt, że jestem, że nie muszę na tę wartość zasługiwać. Tę wartość nadał mi BÓG. Niejednokrotnie trudno mi zaakceptować całą siebie ze wszystkimi swoimi słabościami kiedy słyszy się ciągłą krytykę od bliskich osób. W takich chwilach ciężko zamknąć serce na te komentarze płynące z zewnątrz, żeby nie dotykały i nie raniły. Wtedy szukam pocieszenia w Piśmie Świętym. Słowo Boże jest jak balsam dla mojej duszy… 

Refleksja po spotkaniu jednej z uczestniczek

Chciałabym opisać swoje wrażenia po spotkaniu kobiet „Dopełniona”. Treści, które usłyszałam na spotkaniu wciąż we mnie pracują i wciąż, mimo upływu czasu, zmieniają moje myślenie i serce. Wybór „Pieśni nad pieśniami” był strzałem w 10-tkę! To chyba najcudowniejszy fragment ze wszystkich fragmentów Pisma Świętego.

Nawet w liceum na języku polskim przerabia się fragmenty “Pieśni nad Pieśniami”. Jednak sposób analizowania i interpretacji, jaki przedstawiła Agnieszka, był tak ciekawy i wciągający. Chciałam by trwał i trwał. Słuchając konferencji nie chciałam, żeby ten czas się kończył.

Wszystko było przygotowane perfekcyjne. Czas na medytację, muzyka do medytacji, pytania, które pojawiały się na prezentacji. Wszystko to pozwoliło mi wejść w swoją „głębię” jak nigdy dotąd. Film, który rozpoczął spotkanie obejrzałam po raz kolejny. Wybrzmiał dla mnie na nowo. Zobaczyłam w nim sceny, których wcześniej nie widziałam. Był jakby przestrzenną wizualizacją Pisma Świętego.  

Przed spotkaniem miałam w sobie poczucie, że moje powołanie nie jest ważne, nie jest istotne. Jakże odświeżające były dla mnie słowa Moniki. Już sama jej osoba i miejsce, w którym teraz jest, traktuję jako świadectwo i potwierdzenie tego, że Bóg wypełnia swoje obietnice. Z radością obserwuję, jak wchodzi w swoje powołanie i Bóg prowadzi ją coraz bardziej i coraz dalej.

Ogólnie całość wydarzenia była na bardzo wysokim poziomie. Każda kobieta, która się wypowiadała miała w sobie coś co przyciągało i było piękne. Maja ma wspaniałą prezencję i stoi w dokładnym miejscu swojego powołania, Aga wciągnęła mnie w głębię, Monika nauczyła jak zastosować to w praktyce, a najbardziej zaskoczyła mnie Kasia. Kasia jako osoba odpowiedzialna za SM i inne techniczne sprawy, nie okazała się niezaangażowanym studentem informatyki (jak to ma miejsce przy innych konferencjach) tylko piękną pełnowartościową kobietą, która ma wiele do powiedzenia i wspaniale uzupełnia całość konferencji. Jej spokojny głos mnie totalnie urzeka.

Zdecydowanie muszę obejrzeć całe spotkanie raz jeszcze i cóż mogę rzec: czekam na więcej. 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Międzypokoleniowy Inkubator Więzi Społecznych” .