Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podsumowanie Kursu Emaus

W dniach 19.01.2024r. – 21.01.2024r. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, Szkoła Ewangelizacji SURSUM CORDA przeprowadziła Kurs Emaus. Był to czas wspólnej modlitwy, głoszenia oraz pogłębiania relacji z Bogiem. Tak jak uczniowie zmierzający do Emaus, słuchaliśmy Pana Jezusa, który mówił do nas przez Swoje Słowo i rozpalał serca Uczestników, budził w nas pragnienie czytania Słowa Bożego oraz ewangelizacji. W rekolekcjach udział wzięło 21 osób.

Poniżej kilka świadectw uczestników kursu:

1. Podczas tego kursu głównym wezwaniem, którego doświadczyłam było wezwanie do zaufania Jezusowi i Jego Słowu. Jestem z natury niespokojna, kontrolująca, ciągle czymś się martwię                             
i denerwuję. Na modlitwie osobistej dostałam słowa „Nie lękaj się, Ja jestem z Tobą”, które bardzo mnie dotknęły i trafiły w sedno tego, co wewnętrznie przeżywam. Czuję, że wszystkie swoje lęki                      
i trudne sytuacje powinnam przeżywać z Bogiem – zaufać Mu, odpuścić, pozwolić Jemu przejąć kontrolę. Czuję wezwanie do studiowania Pisma Świętego, szukania w Nim odpowiedzi, ogłaszania Go w moim życiu. Chwała Panu!

Kasia

2. Pan Bóg podczas kursu ożywił moje serce, dał mi radość i ciekawość do odkrywania Go dalej w swoim życiu. Podczas kursu czułam Jego obecność i miłość, a także Jego zaproszenie do dołączenia do wspólnoty, której bardzo mi brakowało od kilku lat. Chwała Panu!

3. Wielka radość z tego czasu, z tego jak Pan Bóg poruszał mnie przez swoje Słowo, przekonałam się, że Słowo pokazuje mi kim jestem w Jego świetle. Na kursie Jezus pokazywał mi, abym rosła jak roślinka, abym rozwijała się, trzymając się Jego Słowa.

4. Dzięki kursowi zaprzyjaźniłem się bardziej z Biblią, zrozumiałem jej, że czytanie jej ma MOC przemiany serca, zrozumiałem czym jest Słowo i jak działa. Był to dla mnie bardzo ciekawy i wartościowy kurs. Jezus jest zawsze przy nas!

5. Kurs Emaus był dla mnie przypomnieniem, by powrócić z nową gorliwością do Słowa. Był zachetą
i wołaniem Boga, że Jego Słowo jest żywe, że jest dla mnie. Wołał do mnie, bym w to uwierzył.

6. Bardzo dziękuję za piękny czas, który spędziłam na kursie Emaus. Dziękuję też za piękne prowadzenie, w tym konferencje, które zbliżały mnie do sięgnięcia do Pisma Świętego, bo kilka lat zajęło mi, żeby zacząć je czytać.