Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Relacja z kursu „Chłopiec z chlebami i rybami”

W dniach 17-19 lutego 2023 roku w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w Krakowie, przy ulicy Zamoyskiego 56, odbył się autorski kurs  Szkoły Nowej Ewangelizacji „Pieśń Nowa” z Torunia. W organizację wydarzenia włączyła się też wspólnota Sursum Corda z Krakowa.

 Uczestnicy mogli odkrywać swoje dary i talenty oraz oddawać je Bogu, wierząc, że dokona ich pomnożenia. Zobaczyć na nowo swoje powołanie życiowe, jak też miejsce w Kościele.  Był też czas na odkrywanie „mojego„ miejsca we wspólnocie, pogłębienie więzi  i relacji.

Kilka świadectw uczestników rekolekcji:

– Jestem odważniejsza, pewniejsza i otwarta na nowe zadania, których już nie będę się lękać.

– Kurs pokazał mi, utwierdził mnie po raz kolejny, że jestem we wspólnocie, w której naprawdę chcę być. Umocnił fundamenty. Obudził pragnienie, aby moja wspólnota również przeżyła ten kurs. Zmotywował mnie do budowania małej grupy z nowym zaangażowaniem! Ten kurs jest perełką wśród kursów. Bardzo potrzebny!
Dziękuję Ania

– Fantastyczne spotkanie z Jezusem w innych uczestnikach kursu. Otwarcie na to, że Pan jest w każdym z nas, w takim niedoskonałym, pokaleczonym, połamanym. Każdy z nas jest inny, a byliśmy w stanie stworzyć świetny zespół.
Anita

 – Przyszłam na kurs z myślą “ a może coś ciekawego odkryję”, co dostałam od TATY. Niestety na początku kursu dowiedziałam się, że będę w grupie, która będzie posługiwać modlitwą – poczułam niepokój, lęk, że sobie nie poradzę, bo przecież nie tak miało być na kursie. Ja nie potrafię, ja nie umiem, ja nie będę! Dzięki Panu, który na kursie pokazał mi drogę, którą dla  mnie przygotował, podjęłam wyzwania, które były dla mnie zaplanowane i przełamałam wraz z Jezusem swoje bariery!

Odkryłem złożoną we mnie misję, której chcę się poświęcić i ku której otrzymałem talenty. Zrozumiałam, że talenty otrzymałem ze względu na posługę i potrzebę, nie wyłącznie dla siebie i swojego zadowolenia. Będę szedł obraną drogą, w każdym razie, postaram się. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale Duch działa. I proszę o modlitwę, abym utwierdził się w tej drodze

Podczas kursu Bóg umocnił moją wiarę. Kurs jeszcze bardziej zmotywował mnie do budowania wspólnoty i małej grupy oraz do poświęcenia.