Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Srebrny Jubileusz – 25 lat kapłaństwa.

W piękną, słoneczną niedzielę – 4 czerwca 2023 roku miała miejsce wspaniała uroczystość. Ponad 20 osób ze wspólnoty Sursum Corda z Krakowa wyruszyło w drogę, do miejscowości Wiewiórka, niedaleko Dębicy, w województwie podkarpackim.
To rodzinna miejscowość założyciela naszej wspólnoty i szkoły ewangelizacji – Ojca Pawła Drobota. W tym dniu, wspólnie z jego rodzicami, rodziną, mieszkańcami Wiewiórki, przybyłymi kapłanami i gośćmi świętowaliśmy jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

W kościele pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta msza święta, którą koncelebrowali: Ojciec Paweł Drobot, były prowincjał Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela ojciec Janusz Sok, emerytowany wieloletni proboszcz ks. Józef Janas oraz obecny proboszcz wiewiórskiej parafii ks. Robert Gołuchowski.

Przedstawiciele społeczności przywitali serdecznie ojca Pawła, ciepłe słowa o jego rodzicach  i samym jubilacie padły z ust proboszcza, który znał Go wcześniej. Obecny proboszcz również cieszył się z obecności kapłana urodzonego i wychowanego w Wiewiórce. We mszy świętej licznie uczestniczyli też ministranci i lektorzy.
Homilię wygłosił z radością dostojny jubilat. Mówił w niej skąd biorą się kapłani i jaką rolę mają pełnić w kościele. Zachęcał też do dziękowania Bogu za dobro, które dokonało się w naszym życiu.

Po końcowym błogosławieństwie życzenia złożyli Ojcu Pawłowi reprezentanci wspólnoty Sursum Corda: Katarzyna Śledziewska, Teresa Głąb, Karol Cierpica, wręczyli też przywiezione kwiaty.

Osobne życzenia wraz z upominkiem przekazały przedstawicielki Dzielnych Niewiast z Krakowa: Anna Kubisztal i Krystyna Roś.
Następnie zebrani zostali zaproszeni do budynku remizy OSP na poczęstunek.

Mogliśmy degustować bigos, przepyszne ciasta przygotowane przez Koło Aktywnych Kobiet. Były też torty: jeden dla Ojca Pawła, drugi dla księdza proboszcza świętującego urodziny. Był to czas wspólnych rozmów, wymiany poglądów, przy kawie, herbacie i napojach.

Wspólnota wręczyła Ojcu przysłane z Rzymu błogosławieństwo Papieża Franciszka, album ze zdjęciami ze wspólnych działań oraz iphon’a ufundowanego przez członków wspólnoty. Był też czas na  zdjęcia.

Izabela Nowaczek-Grzywa, Kasia Śledziewska oraz Karol Cierpica poprowadzili radosne uwielbienie. Wszyscy zebrani usłyszeli świadectwo Karola i Izy. Pięknie zaprezentowała się diakonia muzyczna  ( Ania, Krzysiek, Bożenka i Klaudia ) ubogacając modlitwę śpiewem.

 Z radością w sercach, obficie ugoszczeni wyjechaliśmy w drogę powrotną do Krakowa.

W górę serca