Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Relacja z kursu Jezus w 4 Ewangeliach

W dniach 10-13 listopada 2022r. w klasztorze oo. redemptorystów w Krakowie przy ulicy Zamoyskiego odbył się kurs Jezus 4 Ewangeliach. Niemal 30 uczestników mogło zanurzyć się w Słowie Bożym i zobaczyć Jezusa przedstawionego przez różnych ewangelistów.

Niektóre świadectwa uczestników:

  • Zawsze wydawało mi się, że wszystkie Ewangelie to… “kalka”. Teraz już wiem, że każda z nich to ZUPEŁNIE coś nowego. Zachęciło mnie to do czytania Ewangelii – myślę, że bardziej świadomie.
  • Wybierając ten kurs miałam wielkie pragnienie spotkać Jezusa osobiście i SPOTKAŁAM! Dzięki Ci Jezu! Dowiedziałam się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy. Czuję się rozpalona i pełna radości.
  • Poznałem Jezusa oczami ewangelistów. Moja wiedza na temat Ewangelii została usystematyzowana. Czuję jeszcze większe pragnienie czytania Biblii i poznawania Jezusa. Duch Święty otworzył moje oczy na kwestie, o których wcześniej nie wiedziałem. Bóg przyszedł do mnie z odpowiedzią w kwestii, o którą Go pytałem.
  • Głębiej odkryłam Ewangelię (głębsze zanurzenie). Szczególnie odkryłam Ewangelię Marka. Jego Ewangelia jest dla mnie odkryciem. Czytając ją wcześniej nie zwracałam uwagi na to do kogo Marek pisze, ani na to jaki miał cel pisząc Ewangelię. Kurs pozwolił mi lepiej zrozumieć Ewangelistów, moich Ewangelistów. 
  • Ten kurs rzuca inne (nowe) światło na sposób czytania oraz interpretacji Ewangelii. Zobaczyłem, że każdy z ewangelistów w innych sposób spisał Dobrą Nowinę, każdy ze swego punktu widzenia. Zrozumiałem też dlaczego Ewangelia, która była moją ulubioną, jest moją Ewangelią. Ewangelia św. Jana, to głębia, która jest do odkrywania i zgłębiania. Kurs rozpalił we mnie pragnienie poznawania Jezusa, głębszego poznawania przez pryzmat wszystkich czterech ewangelistów. Pan mój i Bóg mój! Chcę Go nie tylko poznać, ale także dotknąć!