Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sylwetki bohaterów naszych czasów cz. I – Marta Szymlak

11 listopada 2020 r. Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, a dokładniej, Centrum Weterana, które działa w jego ramach, zorganizowało galę finałową konkursu “Bohaterowie naszych czasów”. Pisaliśmy na ten temat w osobnym artykule: https://sursumcordamissio.com/bohaterowie-sa-wsrod-nas/.

Dziś rozpoczynamy cykl prezentacji sylwetek naszych bohaterów, którzy zostali nagrodzeni w ramach konkursu.

Laureatką w kategorii INNE została p. Marta Szymlak z Zakopanego. Jej kandydaturę do konkursu nadesłała do nas p. Katarzyna Gut-Borowy. Oto jak argumentuje ona swoją decyzję:

Pani Marta jest mamą wychowującą samotnie trójkę dzieci, która na co dzień poświęca czas, aby zadbać o ich rozwój, także rozwój ich talentów. Mimo licznych obowiązków potrafi zorganizować życie nie tylko swojej rodziny, ale także znaleźć czas dla innych, samotnych osób, przede wszystkim matek. Pani Kasia tak napisała o laureatce w zgłoszeniu:

Myślę, że jej postawa motywuje do życia i zmagań z codziennością innych samotnych rodziców.

Życie p. Marty to świadectwo wiary, wiary w Jezusa, ale także wiary w to, że warto zwyciężać zło dobrem. Chcemy teraz oddać głos samej laureatce, aby poznać ją lepiej i posłuchać zachęty jaką ma dla nas:

Niech zostaną z nami słowa p. Marty o tym, że warto dziękować Bogu, za dobro, które nas w życiu spotyka, ale i za trudne sytuacje, które czegoś nas uczą. To one sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Pewnie p. Marta zgodziłaby się z nami – grunt to niepoddawanie się trudnościom i optymizm. Przecież… Bóg jest z nami!

Kolejna odsłona sylwetek bohaterów naszych czasów w poniedziałek 23 listopada 2020.

W górę serca!