Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W odwiedzinach u Patrona

Nazywamy się “Sursum Corda”. To nawiązanie do słów Jana Pawła II, który podczas pielgrzymki do ojczyzny, będąc w Zakopanem powiedział:

Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku, aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda – w górę serca!

Wybraliśmy zatem papieża na naszego patrona. Aby przybliżyć sobie jego sylwetkę postanowiliśmy udać się w ramach Wspólnotowego Dnia Patrona do Wadowic. Data nie była przypadkowa – 16 października – dzień jego powołania na stolicę Piotrową. Nie zabrakło wizyty w muzeum w domu, w którym się wychowywał, modlitwy w kościele, w którym przyjął chrzest św. oraz kremówek… na które chodził po maturze 🙂 Wspaniały czas radości! Kontynuując wspólną wycieczkę pojechaliśmy na dróżki do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie modliliśmy się za naszą wspólnotę na Eucharystii.

Chętni przedłużyli swoje świętowanie, jadąc do Zawoi, gdzie odbył się koncert zespołów regionalnych. Wspólne rozmowy, spacery, modlitwa. Poniżej galeria zdjęć, która w jakimś stopniu przybliży ten wyjątkowy czas.

Za Janem Pawłem II wołamy, więc – SURSUM CORDA! Chcemy mieć serca wysoko przy Bogu!

Św. Janie Pawle II, módl się za nami +