Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wyżej widać więcej

Wrzesień to idealny czas na studenckie wyjazdy. Właśnie dlatego Duszpasterstwo Akademickie Klemens postanowiło wybrać się w tym miesiącu w góry. Pogoda, w większości, bardzo sprzyjała wspólnym spacerom po Tatrach oraz spędzaniu czasu patrząc na piękną panoramę gór.

Na Rynias dotarliśmy w poniedziałek wieczorem, a już następnego dnia rano wybraliśmy się na pierwszy spacer. Udało nam się przejść ponad 15 km, a w połowie drogi zrobiliśmy sobie przerwę na pyszne oscypki. Kolejne dni mijały nam na krótszych spacerach, graniu w karty i oglądaniu filmów. W sobotę, na zakończenie wyjazdu, po raz kolejny udaliśmy się na dłuższą wyprawę. Dotarliśmy do Doliny Pięciu Stawów, a potem udaliśmy się nad Morskie Oko. Ten dzień okazał się najbardziej męczący ze wszystkich, ponieważ zrobiliśmy prawie 21 km. W niedzielę, czyli w dniu powrotu do Warszawy udało nam się zrobić dłuższy postój w Krakowie. Pogoda była wyjątkowa ładna jak na tę porę roku dlatego z przyjemnością zrobiliśmy sobie spacer oraz posiedzieliśmy nad Wisłą.

Chociaż nie każdy wcześniej chodził po górach i jego kondycja nie była najlepsza, to jednak każdy z nas pozytywnie wspomina ten wyjazd. Po tym jak zmęczenie opadło i górskie buty zostały wyczyszczone, w naszych głowach pojawiają się pomysły na kolejne wspólne wyjazdy.

Więcej informacji na temat duszpasterstwa akademickiego w Warszawie na stronie www.daklemens.pl .

Małgorzata Bieńkowska