Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Życzenia – Boże Narodzenie 2020

Droga Wspólnoto Sursum Corda, Kochani!

Co takiego świętujemy w Boże Narodzenie? Co za pytanie! – ktoś powie – narodziny Syna Bożego. Tak. Świętujemy historyczny fakt realnego i osobistego wejścia Boga w historię ludzkości.

Ale to nie są święta muzealników wspominających zamierzchłe wydarzenia. To są święta światła, które płonie do dzisiaj. Stwórca wszechświata wcielił się, jednocząc się z naturą człowieka, tak że stał się rzeczywiście „Bogiem z Boga, światłością ze światłości”, a jednocześnie prawdziwym człowiekiem. Bóg stał się naszym bratem, a człowiek stał się „ziemią świętą” Boga.

Św. Jan mówi krótko i głęboko: „Słowo (logos) stało się ciałem”. Pisze on po grecku. Logos to sens, to zmysł. Pisze więc, że sens ma ciało. Sens, Boży zmysł jest pośród nas.

Życzę Wam Drodzy z całego serca, abyśmy w tych pełnych chaosu czasach pamiętali i wierzyli, że na tym świecie jest Sens. I nie jakiś abstrakcyjny lecz namacalny. On nas zna, rozumie, chce nas słuchać i się nam dawać. Życzę Wam silnej wiary, że nad naszym życiem i naszym światem jest pełen miłości Boży Zamysł. Patrząc na nasze żłóbki, adorując Go w Eucharystii i Słowie umacniajmy się w pewności: tak, nasze życie i nasz świat ma sens. Ma Sens.

Głośmy wszystkim, że Bóg wyszedł na spotkanie człowiekowi, aby bezpośrednio przekazać mu Prawdę, która zbawia i aby dać mu udział w swojej przyjaźni i w swoim życiu.

Niech Wam Bóg błogosławi!

o. Witold Hetnar CSsR