Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Życzenia – Boże Narodzenie 2020

Droga Wspólnoto Sursum Corda, Kochani!

Co takiego świętujemy w Boże Narodzenie? Co za pytanie! – ktoś powie – narodziny Syna Bożego. Tak. Świętujemy historyczny fakt realnego i osobistego wejścia Boga w historię ludzkości.

Ale to nie są święta muzealników wspominających zamierzchłe wydarzenia. To są święta światła, które płonie do dzisiaj. Stwórca wszechświata wcielił się, jednocząc się z naturą człowieka, tak że stał się rzeczywiście „Bogiem z Boga, światłością ze światłości”, a jednocześnie prawdziwym człowiekiem. Bóg stał się naszym bratem, a człowiek stał się „ziemią świętą” Boga.

Św. Jan mówi krótko i głęboko: „Słowo (logos) stało się ciałem”. Pisze on po grecku. Logos to sens, to zmysł. Pisze więc, że sens ma ciało. Sens, Boży zmysł jest pośród nas.

Życzę Wam Drodzy z całego serca, abyśmy w tych pełnych chaosu czasach pamiętali i wierzyli, że na tym świecie jest Sens. I nie jakiś abstrakcyjny lecz namacalny. On nas zna, rozumie, chce nas słuchać i się nam dawać. Życzę Wam silnej wiary, że nad naszym życiem i naszym światem jest pełen miłości Boży Zamysł. Patrząc na nasze żłóbki, adorując Go w Eucharystii i Słowie umacniajmy się w pewności: tak, nasze życie i nasz świat ma sens. Ma Sens.

Głośmy wszystkim, że Bóg wyszedł na spotkanie człowiekowi, aby bezpośrednio przekazać mu Prawdę, która zbawia i aby dać mu udział w swojej przyjaźni i w swoim życiu.

Niech Wam Bóg błogosławi!

o. Witold Hetnar CSsR

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 787 417 412

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone