Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koncert chwały

Dzięki działalności Stowarzyszenia Wspólnota i Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, 11 czerwca 2021 roku  w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie odbył się Koncert Chwały i Dziękczynienia za św Jana Pawła II.
Koncert przygotował Zespół Reaktywacja Akustycznie, pod przewodnictwem Mikołaja Budniaka z pomocą diakonii muzycznej Wspólnoty Sursum Corda z Krakowa.
Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią, po której o. Witold Hetnar przywołał postać świętego Jana Pawła II, który jako młodzieniec, a potem jako biskup i kardynał nieraz odwiedzał to Sanktuarium.


W pierwszej części koncertu zespół przy relikwiach świętego Jana Pawła II, wprowadził słuchaczy w nastrój rozważań Tryptyku Rzymskiego, przy wtórze pięknego wokalu Agnieszki Wójcik, dźwiękach kontrabasu i gitary akustycznej Mikołaja Budniaka, instrumentów klawiszowych Grzegorza Sykulskiego i perkusji Piotra Budniaka.
Następnie przed Najświętszym Sakramentem zespół poprowadził wszystkich do Uwielbienia Boga, nie zabrakło też wyczekującej ciszy, błogosławieństwa i apelu jasnogórskiego przed ikoną Matki Bożej nieustającej pomocy.

Iza Nowaczek – Grzywa