Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rekolekcje Animatorów Laudato Si

Wspólny czas, który umożliwił wielu z nas pierwsze osobiste spotkanie “na żywo”, bez pośrednictwa platform cyfrowych, pomógł w owocnym przeżyciu rekolekcji Animatorów Laudato Si, przybyłych z różnych stron Polski, współpracujących m.in. w ramach Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska.

Celem wyjazdu była wspólna modlitwa, wysłuchanie prelekcji m.in. na temat zaangażowania katolików w działania związane ze zmianami klimatycznymi, wymiana doświadczeń, opinii oraz lepsze poznanie się.

Integracji doskonale sprzyjało miejsce, w którym odbyły się rekolekcje: chrześcijańska eko-wioska, prowadzona przez małżeństwo: Ewę i Petera Stratenwerth ze Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Ziarno w Grzybowie (okolice Warszawy), w której cyklicznie obydwa się wiele inicjatyw o charakterze społecznym, religijnym oraz edukacyjnym.


To spokojne, klimatyczne miejsce, otwarte na ciekawe inicjatywy oraz drugiego człowieka, gdzie mogliśmy poza atrakcyjną i angażującą częścią warsztatową, znaleźć chwilę wytchnienia blisko natury, skosztować przepysznych serów wykonanych z mleka uzyskanego z ekologicznej hodowli krów i kóz oraz pomysłowo przyrządzonych dań kuchni wegetariańskiej.

To był dobrze spędzony wspólny weekend, który przyniósł wiele inspiracji do realizacji dalszych działań
w duchu encykliki Laudato Si.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona Animatorów Laudato si’ Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska – zapisz się już dziś na darmowy kurs online – ruszamy jesienią, a o dokładnej dacie poinformujemy drogą mailową. Link do zapisów: https://forms.gle/MNVHZsVL1ZXbprZ66