Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rekolekcje Animatorów Laudato Si

Wspólny czas, który umożliwił wielu z nas pierwsze osobiste spotkanie „na żywo”, bez pośrednictwa platform cyfrowych, pomógł w owocnym przeżyciu rekolekcji Animatorów Laudato Si, przybyłych z różnych stron Polski, współpracujących m.in. w ramach Światowego Ruchu Katolików na Rzecz Środowiska.

Celem wyjazdu była wspólna modlitwa, wysłuchanie prelekcji m.in. na temat zaangażowania katolików w działania związane ze zmianami klimatycznymi, wymiana doświadczeń, opinii oraz lepsze poznanie się.

Integracji doskonale sprzyjało miejsce, w którym odbyły się rekolekcje: chrześcijańska eko-wioska, prowadzona przez małżeństwo: Ewę i Petera Stratenwerth ze Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Ziarno w Grzybowie (okolice Warszawy), w której cyklicznie obydwa się wiele inicjatyw o charakterze społecznym, religijnym oraz edukacyjnym.


To spokojne, klimatyczne miejsce, otwarte na ciekawe inicjatywy oraz drugiego człowieka, gdzie mogliśmy poza atrakcyjną i angażującą częścią warsztatową, znaleźć chwilę wytchnienia blisko natury, skosztować przepysznych serów wykonanych z mleka uzyskanego z ekologicznej hodowli krów i kóz oraz pomysłowo przyrządzonych dań kuchni wegetariańskiej.

To był dobrze spędzony wspólny weekend, który przyniósł wiele inspiracji do realizacji dalszych działań
w duchu encykliki Laudato Si.

Jeżeli chcesz dołączyć do grona Animatorów Laudato si’ Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska – zapisz się już dziś na darmowy kurs online – ruszamy jesienią, a o dokładnej dacie poinformujemy drogą mailową. Link do zapisów: https://forms.gle/MNVHZsVL1ZXbprZ66


Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone