Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Relacja z Kursu Jezus w czterech Ewangeliach

Radość we wspólnocie!

W dniach 15-18.07.2020 r. w Krakowie w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbył się Kurs Jezus w czterech Ewangeliach. Spędziliśmy czas na poznawaniu Jezusa, a pomagali nam w tym czterej ewangeliści. Był to dobry czas dla budowania wspólnoty oraz rozpalenia serc do głoszenia Dobrej Nowiny. Kurs został przeprowadzony razem ze Szkołą Nowej Ewangelizacji św. Jana Umiłowanego Ucznia z Torunia w ramach projektu “Inkubator więzi międzypokoleniowych”, który realizuje nasze Stowarzyszenie SE Sursum Corda. Wymiana doświadczeń między naszymi szkołami i stowarzyszeniami jest kolejnym krokiem do budowania sieci NGO “Razem w misji”.

Mamy nadzieję, że nasza miłość do Chrystusa i Jego Ewangelii będzie wzrastała każdego dnia! Poniżej świadectwa z kursu kliku uczestników:

Podczas kursu poznałem ile skarbów ukrytych jest na kartach Ewangelii i jak pomocne jest poznanie Ewangelistów do zrozumienia danej Ewangelii. Zakochałem się w Jezusie. Wierzę, że jest prawdziwie Synem Bożym i ma moc! Janek

Najbardziej poruszyło mnie głoszenie, które uświadomiło mi jeszcze bardziej (mocniej), kim jest Jezus, mój Pan, mój Bóg. Wiedziałem, że to Jezus jest moim Zbawicielem, ale tym razem, przy tym spotkaniu z Nim, dotarło do mnie bardzo mocno, co Jezus zrobił dla mnie idąc na śmierć krzyżową. Po raz kolejny oddaję Jezusowi całego siebie i moje życie. Chcę iść dalej za moim Nauczycielem i bardziej szukać Go i poznawać w 4 Ewangeliach i w całym Słowie Bożym. Marcin

Na kurs przyjechałam odpowiadając na Słowo Boże: “Znajdź rozkosz w Panu, a On spełni pragnienia twego serca” (Ps 37). Pierwsze zdanie, które utwierdziło mnie, że jestem w dobrym miejscu, to słowa, że jest to kurs, który służy, by zakochać się w Jezusie. Po tym kursie Jezus stał mi się bliższy i wiem co robić, by z każdym dniem jeszcze bardziej Go kochać. E.

Zapraszamy na kolejne kursy! W górę serca!

Leave a comment