Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

11 listopada 2020 r. Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, a dokładniej, Centrum Weterana, które działa w jego ramach, zorganizowało galę finałową konkursu „Bohaterowie naszych czasów”. Pisaliśmy na ten temat w osobnym artykule: https://sursumcordamissio.com/bohaterowie-sa-wsrod-nas/.

Dziś prezentujemy kolejną sylwetkę bohatera, kontynuując rozpoczęty cykl.

Laureatką w kategorii ODWAGA została p. Wanda Osypenko z Krakowa. Jej kandydaturę do konkursu nadesłała do nas p. Irena Michalewska. Oto jak argumentuje ona swoją decyzję:

Pani Wanda ma 53 lata, mieszka w Krakowie. Sama jest osobą niepełnosprawną, która zmaga się z licznymi dolegliwościami, a nierzadko również z niewystarczającymi środkami do życia. Mimo tego jej misją życiową jest pomaganie innym, potrzebującym, przede wszystkim niepełnosprawnym osobom, które same są niezdolne sobie pomóc.

Pani Wanda zapytana przez nas o to, która sytuacja w ramach jej służby była wyjątkowa odpowiedziała:

Dla mnie każda jest wyjątkowa. Każda jest inna, każda jest wyjątkowa, każda osoba jest wyjątkowa, każda w inny sposób jest wdzięczna. Oni są wszyscy wyjątkowi!”.

Posłuchajmy całego wywiadu z naszą bohaterką, który przeprowadził płk. Karol Cierpica, lider Wspólnoty Sursum Corda w Krakowie:

Pani Wando, serdecznie dziękujemy za Pani bohaterską postawę. Chcemy widzieć wyjątkowość ludzi i sytuacji, zapominając o swoich ograniczeniach, aby nieść pomoc innym!

W górę serca!

*Kolejna sylwetka laureata konkursu już w kolejny poniedziałek – 30.11.2020 r.

Bądźmy w kontakcie
Kraków tel. 730 019 008Warszawa tel. 515 660 125Zakopane tel. 506 686 854Jordanów tel. 696 943 153

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności. Centrum rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 -2030.

Copyright © Sursum Corda Missio 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone