Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sylwetki bohaterów naszych czasów cz. II – Wanda Osypenko

11 listopada 2020 r. Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, a dokładniej, Centrum Weterana, które działa w jego ramach, zorganizowało galę finałową konkursu “Bohaterowie naszych czasów”. Pisaliśmy na ten temat w osobnym artykule: https://sursumcordamissio.com/bohaterowie-sa-wsrod-nas/.

Dziś prezentujemy kolejną sylwetkę bohatera, kontynuując rozpoczęty cykl.

Laureatką w kategorii ODWAGA została p. Wanda Osypenko z Krakowa. Jej kandydaturę do konkursu nadesłała do nas p. Irena Michalewska. Oto jak argumentuje ona swoją decyzję:

Pani Wanda ma 53 lata, mieszka w Krakowie. Sama jest osobą niepełnosprawną, która zmaga się z licznymi dolegliwościami, a nierzadko również z niewystarczającymi środkami do życia. Mimo tego jej misją życiową jest pomaganie innym, potrzebującym, przede wszystkim niepełnosprawnym osobom, które same są niezdolne sobie pomóc.

Pani Wanda zapytana przez nas o to, która sytuacja w ramach jej służby była wyjątkowa odpowiedziała:

Dla mnie każda jest wyjątkowa. Każda jest inna, każda jest wyjątkowa, każda osoba jest wyjątkowa, każda w inny sposób jest wdzięczna. Oni są wszyscy wyjątkowi!”.

Posłuchajmy całego wywiadu z naszą bohaterką, który przeprowadził płk. Karol Cierpica, lider Wspólnoty Sursum Corda w Krakowie:

Pani Wando, serdecznie dziękujemy za Pani bohaterską postawę. Chcemy widzieć wyjątkowość ludzi i sytuacji, zapominając o swoich ograniczeniach, aby nieść pomoc innym!

W górę serca!

*Kolejna sylwetka laureata konkursu już w kolejny poniedziałek – 30.11.2020 r.