Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sylwetki bohaterów naszych czasów cz. III – Krystyna Budryk

11 listopada 2020 r. Stowarzyszenie Szkoła Ewangelizacji Sursum Corda, a dokładniej, Centrum Weterana, które działa w jego ramach, zorganizowało galę finałową konkursu “Bohaterowie naszych czasów”. Pisaliśmy na ten temat w osobnym artykule: https://sursumcordamissio.com/bohaterowie-sa-wsrod-nas/.

Kontynuujemy cykl poświęcony prezentacji sylwetek naszych bohaterów, którzy zostali nagrodzeni w ramach konkursu.

Laureatką w kategorii INICJATYWA została p. Krystyna Budryk z Gliwic. Jej kandydaturę do konkursu nadesłała do nas p. Krystyna Harężlak. Oto jak argumentuje ona swoją decyzję i jak opisuję naszą bohaterkę:

Życie p. Krystyny to przepiękna historia pracy w winnicy Pana. Nasza urodzona przed II wojną światową laureatka, od prawie 40 lat posługuje we wspólnocie Magnificat, której jest liderką. Organizuje wiele inicjatyw na terenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, prowadzonej przez oo. redemptorystów. W latach 80. pomagała przy Duszpasterstwie Ludzi Pracy. Związana była z rodzącą się wtedy przy parafii Szkołą Modlitwy oraz Odnową w Duchu Świętym. Od ponad 20 lat posługuje sezonowo w Ośrodku Rekolekcyjnym Matki Bożej z Gór w Brzegach na hali Rynias. Pani Krystyna jest dla nas wzorem kreatywności, inicjatywy oraz wiernej służby dla Chrystusa i Kościoła.

Poniżej kilka słów od samej laureatki:

No i wierność, wierność Jezusowi.

Pani Krystyno! Dziękujemy za to piękne świadectwo wierności, tak bardzo potrzebnej współczesnym ludziom! Wierności Bogu, ludziom, swojemu powołaniu, dziełu życia, wierność dobru!

Niech to będą słowa naszej bohaterki, które będą tym przesłaniem, z którym chcemy zostawić wszystkich do czasu kolejnej edycji konkursu “Bohaterowie naszych czasów”.

W górę serca!