Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W moim ogrodzie…

Maryja, Miriam, Niepokalana, Kecharitomene.  Ileż imion nosi Matka naszego Boga? Ileż jej wizerunków czcimy? Do jak wielu różnych sanktuariów pielgrzymujemy, żeby błagać Ją o wstawiennictwo u Syna Bożego?

Wśród wielu  wezwań odkrywamy też to szczególne, patronalne dla nas wszystkich Dzielnych Niewiast – MATKA BOŻA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Jej wspomnienie w kościele obchodzimy 27 czerwca. Tego właśnie tego dnia zgromadziłyśmy się na Eucharystii w parafii św. Klemensa u Ojców Redemptorystów, dzięki którym został przywrócony i rozpowszechniony kult tego wizerunku Maryi. Zasłuchane w piękne dźwięki muzyki, wpatrywałyśmy się w Jej świętą twarz i splecione z Jezusem dłonie.  Tym gestem wskazuje na swojego Syna, Zbawiciela i Syna Bożego w jednej Osobie, który ofiarował życie za nas wszystkich. To najpiękniejszy wizerunek, który zawiera prawdę o Golgocie, a jednocześnie napełnia swą obecnością i zachęca do bezpośredniego dialogu.

Ze słów homilii: Patrząc na obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy powierz Jej swoje sekrety, a Ona przyjdzie z wielką delikatnością. Zanurz się w wydarzenia na Golgocie, nie stój biernie. Otwórz swoje oczy i uszy, uczyń te scenę swoją. Wejdź z wiarą w te wydarzenia i zauważ obecność Maryi i to, jak Cię prowadzi. Pamiętaj, że gdy trafisz na swoją Golgotę, nie będziesz tam sam. «Oto Matka twoja» (J 19, 27). Następnie zaproś Maryję  do swojego życia i  ukochaj Jej drogę.

 Po Eucharystii, zanurzone w miłości, która płynie z krzyża, szłyśmy w procesji, doświadczając obecności Matki Bożej Nieustającej Pomocy, płynącej z wizerunku niesionej ikony. Szczególne błogosławieństwo, udzielone przez o. Grzegorza, zakończyło uroczystości odpustowe. Atmosfera modlitwy, powaga mszy świętej i jej piękna oprawa – wspaniałe duchowe przeżycie na zakończenie roku formacyjnego Dzielnych Niewiast!

Słowem podsumowania rocznej pracy w naszym ogrodzie, czyli sercu każdej z nas, podzieliła się z uczestniczkami spotkania Renata: Kobieta ma za zadanie pielęgnować ogród swojego życia. Jak się nam to udaje? Może nie zawsze odnosimy sukcesy, ale ważne, żebyśmy regularnie dbały o glebę, o nasze serce, bo o nie toczy się walka. Nie lękajmy się! Pan wskaże nam sposoby pokonania pokus, ale musimy zatroszczyć się o swoje wnętrze. Na tym polu walki nie może zabraknąć modlitwy i realnych działań ku zmianie niepożądanych zachowań, bo tylko trenując wzrastamy duchowo. Regularne spotkanie ze Słowem Bożym, post, sakrament pokuty i pojednania oraz proste, konkretne postanowienia poprawy w codzienności – to plan Dzielnych Niewiast na duchowy wzrost.  To sprawdzone nawozy w walce o pielęgnację ogrodu naszego serca. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteśmy same! Mamy mnóstwo świętych wspomożycieli i sprzymierzeńców!

Owocem Konferencji było dzielenie się otrzymanym wskazaniem czego potrzebujemy, aby ożywić głębię naszego serca. Prowadzeni przez Ducha Świętego, otrzymaliśmy – każda/y według potrzeb – wskazówkę: wytrwałość, odwaga, opanowanie, wiarygodność i… miłość.

Panie! Pragniemy Cię pytać, do czego osobiście nas zapraszasz, a co nie jest Twoją wolą. 

Pragniemy świadomie walczyć o miłość i współpracować z Twoją łaską. Jezu Chryste, pragniemy, żeby Twoje ogrody zakwitały w naszych sercach!

Monika

Dziękujemy wszystkim paniom, które były w tym ważnym dniu z nami i tym, które łączyły się duchowo. Na następne spotkanie zapraszamy 26 września.

Autor: Agnieszka (DN Warszawa). Źródło: www.dzielneniewiasty.pl

Leave a comment