Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wielbienie Boga tańcem i flagami

Czy wiesz, że wielbić Boga można na przeróżne sposoby? Chrześcijaństwo to pełnia życia, to nadzieja i zaproszenie, by z radością chwalić Boga różnorodnie i w każdym możliwym czasie.
Nasza wspólnota przyjęła wezwanie psalmisty „Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie!” (Ps. 150) i z grona chętnych osób stworzyliśmy diakonię uwielbienia tańcem i flagami.
I dzieje się! Wielokolorowe flagi przecinają powietrze sprawiając niezwykłe wrażenie, ruch ciał przyciąga wzrok, a radość bijąca z tancerzy zachęca do uśmiechu i modlitwy całym sobą. Modlitwa flagami jest pełna symboliki, kolory i gesty mają konkretne znaczenie, angażuje ona ciało, zmysły i duszę człowieka.
Wzrastamy w tej modlitwie i korzystamy z najlepszych wzorców, dlatego zaprosiliśmy ekipę ze Służby Uwielbienia Flagami Wspólnoty „Głos na pustyni” kierowaną przez Agatę Chudzikiewicz. Zorganizowaliśmy wspólne, praktyczne warsztaty.
Marcin i Margaretta z naszej wspólnoty podzielili się z nami swoim wrażeniami. Przekazali, że był to czas mocnego doświadczenia Bożego działania; czas bardzo potrzebny i zgodnie z ich przeczuciem – będzie owocował w przyszłości.
Jeśli i Ty lubisz tańczyć, a Twoje serce rwie się by mówić Bogu „kocham Cię całym sobą” przyjdź do diakonii uwielbienia tańcem, jest miejsce także dla Ciebie. Zgłoś się do Irenki!