Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wymiana Dobra – tak było tuż przed świętami

W niedzielę tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w sali parafialnej przy kościele MBNP, w ramach projektu działającego ze środków NIW, odbyło się wydarzenie: Wymiana Dobra, organizowane przez osoby działające przy Centrum Laudato si. Inicjatywa polegała na dzieleniu się rzeczami, które są w dobrym stanie i mogą być nadal przydatne dla innych.
Hojność uczestników i gości zaskoczyła wszystkich. Trafiły do nas m.in. odzież, obuwie, książki, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, płyty CD, naczynia, produkty AGD czy drobna biżuteria.
Rzeczy, które nie znalazły nowego właściciela zostały przekazane do Caritasu.
W trakcie spotkania odbyło się seminarium prowadzone przez dr Kaspra Jakubowskiego, członka Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, który przybliżył obecnym kilka najważniejszych treści zawartych w encyklice “Laudato si” papieża Franciszka, w tym m.in. zagadnienie ekologii integralnej – rozumianej jako troskę o właściwe relacje z Bogiem, z naszym bliźnim i z Boskim stworzeniem (naturą). Ponadto prowadzący wskazał kilka zaleceń dotyczących zasady “mniej znaczy więcej”, które można wdrożyć w codziennym życiu.
W wydarzeniu wzięło udział ok 60 osób zarówno ze wspólnoty Sursum Corda, jak i z parafii MBNP. Większość uczestników wyraziło zainteresowanie udziałem w kolejnej inicjatywie o zbliżonym charakterze.
Zapraszamy do dołączenia do grupy Centrum Laudato si na Facebooku, gdzie wymiana rzeczy odbywa się stale – LINK